BENEDICT KLOECKNER & DANAE DÖRKEN – CSO ADA

https://konserarkasi.com/kam/tr/benedict-kloeckner-danae-dorken-cso-ada/

“VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ”

“NOSTALJİ & DEVRİM ARASINDA”

BENEDICT KLOECKNER / Çello
DANAE DÖRKEN / Piyano
DUO KONSERİ

Program:
Robert Schumann – Çello ve Piyano için Beş Halk Tarzı Eser, Op. 102
Bohuslav Martinů – Çello ve Piyano için Slovak Melodisi Temalı Varyasyonları, H. 378
Robert Schumann – Çello ve Piyano için Üç Fantezi Eser, Op. 73
Robert Schumann – Çello ve Piyano için Adagio & Allegro La Bemol Majör, Op. 70
Dmitri Shostakovich – Çello ve Piyano Sonatı, Re Minör Op. 40

Benedict Kloeckner & Danae Dörken, Ankaralı klasik müzikseverlere CSO ADA ANKARA’nın büyülüyeci “Mavi Salon”unun atmosferinde verecekleri “Nostalji ve Devrim Arasında” temalı bu konserlerinde seçtikleri eserleri bir CD olarak kaydederken amaçlarının Schumann’ın yenilikçi ruhuyla, onun geçmişin müziğine, özellikle Johann Sebastian Bach’ın müziğine, olan tutkusunu 20. yüzyıl kompozisyonlarıyla birleştirmeyi amaçlamışlar. Dinleyiciler Schumann’ın müziğinde Bach gibi üstatların ortaya koyduğu en yüksek sanatsal standartta müziği dileyebilecekleri gibi, aynı zamanda halkın anlayabileceği basitlikte bir “halk tarzı” yaratmak için gösterdiği çabayı duyacaklardır.

Programda eserleri yer alan Dmitri Shostakovich ve Bohuslav Martiniqual içinde vazgeçilmez olan şiirsellik, duyarlılık ve samimiyet çok net bir şekilde Schumann’ın müziğinde karakterize edilir. İnsanlığın sahip olması gereken bu ve benzeri unsurlar insanlığın gerçekliği ile tezat oluşturuyor olsa da Leonard Bernstein bu şiddete karşı koymak için müziği kullanmıştır.

Benedict Kloeckner ve Danae Dörken programlarını icra ederken bu şiddete cevaplarını Leonard Bernstein’ın ruhuna uygun olarak müzikleriyle vermekte ve dinleyicileri “her zamankinden daha yoğun, daha güzel, daha özverili ve devrimci bir ruhla çalacakları” konserlerine davet etmekteler.

KAM MANAGEMENT & DERMOSKIN’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserin biletlerini biletinial.com sitesinden satın alınabilir.

“VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ”nde buluşmak üzere…

Arasız yaklaşık 70′ sürer.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında temsillerimize katılım esnasında COVID-19 Aşısı veya 48 saat içerisinde yapılmış PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Etkinlik alanına giriş yapmadan önce girişlerde yoğunluk yaşanmaması adına gerekli belgeleri hazırda bulundurmanızı önemle rica ederiz.