Barucco
Barucco

Biyografi

Orijinal dönem topluluğu Barucco, şef Heinz Ferlesch ve obuacı Andreas Helm tarafından performans pratiği sorularını çözümlemek adına tutku ve coşkuyla kuruldu. Amaç ve iddiaları, dönem müziğini aslına en yakın tutku ve canlılıkla icra etmek ve seyirci ile buluşturmaktır.

Repertuarları, barok ve klasik müziğin önemli eserlerinin yanı sıra daha az sıklıkla icra edilen eserleri kapsamaktadır. Müzik, tarih ve dansın canlı etkileşimi, grubun enstrümantal alanındaki çalışmalarında bir odak noktası oluşturur. Heinz Ferlesch tarafından Wiener Konzerthaus ile birlikte geliştirilen “Sahnede Şarkı Söyle” konser formatı, izleyiciler ve sanatçılar için yenilikçi bir konser deneyimi sunmaktadır.
Barucco, “Viyana Konzerthaus” dışında birçok prestijli mekan ve festivale de sık sık misafir olmaktadır:

– Theater an der Wien
– Uluslararası Barok Günleri Melk Abbey
– Festspielhaus St. Pölten
– Brucknerhaus Linz
– Tirol Festivali Erl
– Avrupa Festivali Passau
– Uluslararası Händel Festivali Halle

Orijinal dönem topluluğu Barucco’nun birkaç CD’si hem izleyiciler hem de eleştirmenler tarafından büyük beğeni ve takdir kazanmıştır.

Viyana Konzerthaus’ta Viyana Singakademie ile Händel’in “Judas Maccabaeus” un çok beğenilen konser performansının canlı kaydı veya “Alexander’s Feast” performansı ORF Edition “Alte Musik” te yayınlandı. 2014 yılında Henry Purcell’in Helmut Jasbar’ın bir uyarlamasındaki “King Arthur” CD’si bir DVD’ye ek olarak yayınlandı: “The King Arthur Seance-On Henry Purcell’s Shoulders”.

Video Galeri