THE OYSTER DUO
The Oyster Duo

Biyografi

Oyster Duo dünya çapındaki piyanist, Anna Fedorova ve kontrbasçı Nicholas Schwartz’ın bir araya gelmesiyle kurulan mükemmeliyetçi, dinamik ve heyecan verici bir oda müziği ikilisi.

Brezilya’nın sıcak kumsallarında tanışan ikili, istiridye (oyster) sevgisi beraberinde aşk ve neticesinde evliliklebirbirine bağlanır. Ve bu iki müthiş sanatçının birlikteliği “Oyster Duo” yu yaratır.

Birçok kişi tuhaf buldukları adları için “NedenOyster Duo” diye soruyorlarmış…

İkili bunu çok güzel yanıtlıyor :

“İstiridye, müziğin aksine afrodizyak etkisi bile olabilen, sınırsız denizin tadı olan sofistike, rafine bir inceliktir!

Birlikte çalmaktan ilk bahsettiğimizde istiridye yiyorduk; istiridyenin narin ve rafine nitelikleriyle, denizin vahşi tadının birleşiminin; özgür ve sofistike müzik yapmakla çok benzer olduğunu düşündük. Birde istiridyenin birbirini mükemmel tamamlayan iki kabuğunu düşündüğümüzde kararımızı vermiştik “Oyster Duo”

Biz Amsterdam’daki sokak pazarlarından taze istiridyeler alıp yemeyi çok seviyoruz, umarız sizlerde müziğimizden bizim istiridyelerisevdiğimiz kadar zevk alırsınız.

Anna Fedorova, dünyanın önde gelen genç kadın piyanistlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Anna çok küçük yaşlardan itibaren, doğuştan gelen bir müzik olgunluğu ve olağanüstü teknik yetenekler sergileyerek adını tüm dünyaya duyurmuştur.

Uluslararası konser kariyeri çocuk yaşlarda başlayanAnna dünyanın dört bir yanındaki klasik müzikseverleri müzikal ifadesinin derinliği ve gücü karşısında “tamamen şaşırtmışve şaşkına döndürmüştür”.

Nicholas Santangelo Schwartz, kendisini uluslararası konser sahnelerinin en ilgi çekici ve en başarılı kontrbas sanatçılarından biri olarak öne çıkarıyor. Schwartz, hem kontrbas hem de çelloyu ustalık seviyesinde çalabilen seçkin bir sanatçıdır.

Nicholas, birçok uluslararası yarışmayı kazanmış olmasının yanı sıra19 yaşında katıldığı “Uluslararası Kontrbasçılar Solo Yarışması”nı kazanan en genç sanatçı olarak komisyon ödülünün de layık görülmüştür. Genç kontrbasçı “Stulberg Uluslararası Yaylılar Müzik Yarışması” nı (oy birliğiyle) ve 43 yıllık tarihinde “Bach Festivali Topluluğu Ödülü”nü kazanan ilk ve tek kontrbasçı olma ünvanına sahip.

Oyster Duo‘nun Türkiye menajerliği KAM MANAGEMENT tarafından yürütülmektedir.

Video Galeri