Iskandar WIDJAJA (Keman)
Iskandar Widjaja

Biyografi

Hem “Dünya çapında -kemancı ” (Stuttgarter Zeitung) hem de “Rockstar” (Jakarta Post) olarak etiketlenen İSKANDAR dünyaları birbirine bağlıyor. Arap-Hollandalı ve Çin-Endonezya ebeveynlerinin oğlu, yüksek kalibreli klasik müzikle büyüdü ve Deutsche Symphonie-Orchester- ve Konzerthaus Orkestrası Berlin, Münih, Varşova ve Şangay Filarmoni gibi uluslararası alanda en ünlü topluluklarla solist olarak sahne aldı. , Sydney Senfoni, Orchester de la Suisse Romande, Viyana Radyo Senfoni Orkestrası veya Hong Kong Sinfonietta ile performanslar sergiledi.Aynı zamanda, Doğu Asya’da, düzenli TV gösterimleri, ticari onay sözleşmeleri, marka elçisi görevleri ve Twitter’da “trend konu” statüsü ile paralel bir showbiz kariyeri geliştirdi.

On bir yaşında olağanüstü bir öğrenci olarak Berlin “Hanns Eisler” konservatuarına girdi. Gençken bile birçok uluslararası ödül aldı ve okurken Zubin Mehta, Christoph Eschenbach, Rolando Villazón, Cameron Carpenter, David Foster, Anggun, Itamar Golan ve Fazil Say gibi klasik müziklerin büyük isimleriyle konserler ve çalışmalarda bulundu. Ayrıca sık sık Miss World veya Miss Earth, Davis Cup, Milan’daki EXPO, Paris’teki Moda Haftası ve Viyana’daki Konzerthaus’ta keman ve orkestra ile Yıldız Savaşlarının “Yıldızların karşısında” adlı dünya prömiyerini yaptı.

Geleneksel repertuarın yanı sıra, ZEN-Master ile işbirliği içinde konsept konser “Bach & ZEN” i yarattı ve aynı zamanda besteci ve söz yazarı olarak çalışıyor. Kompozisyonları bir türe daraltılamaz, ancak filmmusic, barok, pop ve hiphop’un etkilerini birleştirir.

Iskandar, Asya Pasifik bölgesindeki çocuklar için UNICEF ve WWF ile işbirliği içinde eğitim projelerine büyük önem vermektedir. Endonezya’nın en büyük medya grubu KOMPAS Gramedia ve “besharp vakfı” tarafından desteklenen, yetim, sokak ve okul çocukları için müzik enstrümanları ve araç gereç finanse etmek için hayır etkinlikleri düzenliyor.

Kişiliği ve enerjisi, The Strad dergisi tarafından şu şekilde özetlenir: “İskandar Widjaja, doğanın gerçek bir gücü”

İskandar Widjaja “Stephens” 1690 Stradivari ve 1875 JB Vuillaume çalıyor.

Video Galeri