Yury REVICH (Keman)
Yury Revich

Biyografi

Kemancı Yury Revich inanılmaz derinlik, olgunluk ve yaratıcılığa sahip çok yönlü bir sanatçı. Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri’nde ECHO Klassik 2016 “Yılın çıkış yapanlar” ödülü, “2015 Yılın Genç Sanatçısı” ve Beethoven Center Vienna tarafından “Yılın Genç Müzisyeni” kazananı, en etkileyici ve neslinin çok yönlü müzisyenleri arkasındadır.

18 yaşında Yury, Carnegie Hall’da Daniil Trifonov ile, daha sonra La Scala’da Çaykovski Keman Konçertosu ile ilk çıkışını yaptı ve o zamandan beri verdiği konserlerde Berlin Philharmonie, Berlin Konzerthaus, Viyana Musikverein, Zürih Tonhalle, Viyana Konzerthaus, Leipzig performansları yer aldı. Gewandhaus, BOZAR Brussels ve Tchaikovsky Concert Hall Moscow, diğerlerinin yanı sıra Sony Classical gibi plak şirketlerinde ve ECHO Klassik Ödülü’nü kazandığı ARS kayıtları , bugüne kadar yaptığı kayıtlar arasında yer aldı.

Muazzam çeşitliliğe sahip bir sanatçı olan Yury, çok çeşitli müzikal ilgi alanlarına sahiptir. Barok’un hevesli bir yorumcusu, sık sık harpsikordist Olga Fillipova yapıyor ve Daniil Trifonov gibi ünlü sanatçılarla iş birliği yapan kendini adamış bir oda müzisyeni. Yury, Johanna Doderer ve Benjamin Rota gibi besteciler tarafından kendisine adanmış bir dizi eser seslendirdi. Aynı zamanda film sektöründe de yaratıcılığını gösteriyor. Yönetmenlik, oyunculuk eğitimi aldı ve kısa filmler çekti.

2015 de, Yury Viyana’da Paul Badura-Skoda, Sumi Jo, Ute Lemper, Alexey Igudesman, Angelika Kirchschlager, Sunnyi Melles, Christiane Hörbiger, Ferhan Ferzan Önder ve diğer pek çok ünlü sanatçılarla “Yury Revich ile Cuma Geceleri” başlıklı yeni uluslararası Sanat Konserleri döngüsünün lansmanını yaptı. Yury ayrıca Viyana Belvedere’de kendi “Kunst & Klassik kuratiert von Yury Revich” konseri ve sanat serisini yarattı.

Performanslarına ek olarak, Yury birçok hayırsever amaçların tutkulu bir savunucudur. 2011 yılında Japon tsunamisi kurbanları için Viyana’da bir konser düzenledi, aynı zamanda 2015 yılında Birinci Avusturya Gala Hayırseverliği “All for Autism” i organize etti ve o zamandan beri Avrupa’nın en büyük Otizm Farkındalık etkinliklerinden biri haline geldi. Yury, UNICEF Avusturya’nın resmi ortağıdır ve “Yury Revich ile Cuma Geceleri” Sanat Konserleri kapsamında Viyana’da Theater an der Wien’de UNICEF için yıllık Dreamland Galası’na ev sahipliği yapmaktadır.

2020’de Roma’daki Kolezyum’da gerçekleşen “UNICEF İtalya için Yury Revich ile Dreamland Galasına” ev sahipliği yaptı.

Yakın zamandaki işbirlikleri arasında Rus Ulusal Orkestrası, Kraliyet Filarmoni Orkestrası, Collegium Musicum Basel, Tonkünstler, Moskova Solistleri, Rus Devlet Senfonisi, La Verdi Milano, Deutsche Staatsphilharmonie Rheinland-Pfalz, Zagreb Solistleri, Nord West Deutsche Philharmonie dahil olmak üzere dünya çapında birçok farklı orkestralar bulunmaktadır. KKO, Kammerphilharmonie Potsdam ve Yuri Bashmet, Sebastian Weigle, Xian Zhang, Mikhail Pletnev, Yuri Simonov, Gintaras Rinkevecius, Ariane Matiakh, Karl-Heinz Steffens, Svyatoslav Kochanovsky, Duncan Ward, Liana Isakadze ve diğerleri gibi şeflerle çalıştı.

Müzisyen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Yury, 5 yaşında keman çalmaya başladı. 7 yaşında Galina Turchaninova’nın öğrencisi olarak Moskova Konservatuarı Merkez Müzik Akademisi’ne girdi. 2005 ve 2009 yılları arasında, Pavel Vernikov ile çalıştığı 2009 yılında Viyana Konservatuarı’na taşınmadan önce Viktor Pikaizen ile çalıştı. Yury, Viyana Konservatuarı’ndaki çalışmaları sırasında, performansları Barok dönemden çağdaş eserlere kadar müziği kapsayan “Quatuor du Soleil” dörtlüsü kurdu.

Amadeus Viyana Uluslararası Okulu’nun bir Elçisi ve İspanya’da müzikal ve kültürel mükemmellik oluşturmanın temeli olarak klasik müziği teşvik etmeyi amaçlayan benzersiz bir organizasyon olan Santander’deki WOM akademisinde profesördür.

Yury, Goh Family Foundation tarafından kendisine cömertçe verilen 1709 Stradivarius çalıyor.

Video Galeri