Louies Cage Percussion
Louie's Cage Percussion

Biyografi

“Louie’s Cage Percussion”, çeşitliliği ve yeniyi seven bir topluluk.

Müziği türlere ayırmaktan hoşlananlar bu nedenle bu altı genç müzisyeni bir çekmeceye koymakta zorlanacaktır. Performansının kökleri klasik müziğe, gövde Jazz’a, elektronik müzik dallarına ve drama ve komedi dallarına dayanmaktadır.

Hepsi eğitimli perküsyoncu olan LCP müzisyenleri, farklı rollere bürünüyor ve müzik tarihinin tüm dönemlerinde – mizah ve coşku, çekicilik ve melankoli ile ama en azından en büyük tutku ve olağanüstü müzik becerileriyle – kendi yorumlarıyla icra etmekteler.

Ses sanatçıları çeşitli vurmalı ve tokmak enstrümanları çalıştırırken, odayı synthesizer, gitar ve hatta tuba üzerindeki sarhoş edici melodilerle doldururlar. Dramaturjik açıdan yetenekli görsellerin kullanımıyla sahne, iyi tasarlanmış prodüksiyonla bütünleştirilir ve anlatıyı görsellikle zenginleştirir.

Monkey King Louie ve besteci John Cage’in ardından gelen bu perküsyon grubu, yirmili yaşlarındaki altı yetenekli genç müzisyenden oluşuyor. Viyana Volksoper, Aşağı Avusturya Tonkuenstler Orkestrası ve Graz Operası dahil olmak üzere ünlü Avusturya orkestralarının en genç üyelerinden bazıları ve klasik müziğin tüm repertuarlarını kendi yorumlarıyla çalıyorlar. Klasik müzik çalışmalarının yanı sıra her zaman caz, rock ve elektronik müziğe ilgi duymuş, çeşitli gruplarda çalmış ve çeşitli müzik türleri hakkındaki bilgilerini genişletmişlerdir.

Birçok perküsyon topluluğunu dinledikten sonra, farklı bir şey yapmaya karar veren grup, genel perküsyon topluluklarının genel izleyicisinin henüz deneyimlemediği bir gösteriyle seyirciyi buluşturmayı amaçladı.

2013 yılında LCP nihayet kurulmasıyla genç sanatçıları çok zorlu bir görev bekliyordu: Oyunculuk, senaryo ve müzik çalmayı en üst düzeyde birleştirmek ve her gün çevreledikleri tüm müzikleri büyük opera ve senfoniden harmanlamayı amaçladılar . Orkestra müziği, müzik, caz ve dubstep ve drum’n bas gibi elektronik müziği filme almak için birçok elektronik enstrüman ve efektle benzersiz gösterilerini zenginleştirdiler.

Video Galeri