Micah MCLAURIN (Piyano)
Micah Mclaurin

Biyografi

Philadelphia Inquirer’ın “Güçlü teknik ve güçlü bir kişilik ve bitmeyen enerji ” olarak nitelendirdiğiMicah McLaurin, neslinin önde gelen ve en göze çarpan piyanistlerinden biri.

Micah McLaurin, yükselen başarı grafiği ve çarpıcı imajıla Amerika’nın önde gelen Paper Magazine, WWD, Resident Magazine ve New York’un önde gelen birçok dergi ve gazetesinde yer almış ve almaya devam etmekte.

Micah eşsiz ifade derinliği, tekniği, kişisel yetenekleri ve tarzıyla klasik bir müzisyen için olağandışı sayılacak bir sosyal medya fenomeni olarak tüm mecralarda milyonlar tarafından takip edilmekte.

Çok yönlü bir sanatçı olan Micah, zengin bir “klasik” repertuarının yanı sıra, her türden müziğin orijinal düzenlemelerini yapmak ve icra etme konusunda inanılmaz bir performans sergilemekte. 21. Yüzyıla yakışan bir piyanistolmanın ne anlama geldiğinisınırlarını zorlayantarzıyla kendini ifade eder.

Micah, Cleveland Orkestrası, Philadelphia Orkestrası, Orquesta Filarmónica de Montevideo, Charleston Senfoni Orkestrası, Güney Carolina Filarmoni, Perugia Müzikfest Orkestrası, Virginia Senfoni Orkestrası, West Academy Orkestrası ve North Carolina Senfoni Orkestrası ve birçok saygın orkestra ile konserler verdi.

Micah, 2018’de Kensho Watanabe yönetimindeki Philadelphia Senfoni Orkestrası eşliğinde gerçekleştirdiği “Bernstein Senfoni No. 2 – Anksiyete Çağı” performansıyla ilk büyük çıkışını yaptı.

2019-20 sezonunda Micah, Key Biscayne Piyano Festivali, Queens Senfoni Orkestrası ve Spoleto Festivalinde şef Jonathon Heyward yönetimindeki orkestra eşliğinde çaldığı “Liszt’in Piyano Konçertosu No. 1”performansları ile ikinci büyük bir çıkış yaptı. Miami Piyano Festivalinde sergilediği solo Liszt ve Scriabin resitalleriyle solo olarak büyük bir çıkış yaptı.

Ocak 2020’de kontrtenor Anthony Roth Costanzo’nun “Guggenheim’ın Eserler ve Süreç” serisinin baş piyanisti olmak üzere davet edildi.

Son zamanlarda, Milano da dahil olmak üzere İtalyan’ın çeşitli şehirlerinde solo resitaller gerçekleştirdi. Roma’da İtalyan’ın önde gelen konser salonlarından biri olan “Parca della Música-Sala Santa Cecilia”da muhteşem bir resital verdi.

Geçen sezon Lincoln Center Alice Tully Hall’da verdiği solo resital performansı ile dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Ayrıca David Koch Tiyatrosunda gerçekleşen “Youth America Grand Prix Gala” sının bir parçası olarak bir performans sergiledi.

Video Galeri