Manu BRAZO (Saksafon)
Manu Brazo

Biyografi

“% 100 muazzam. Manu Brazo’dan Muhteşem Performans”
Classic FM

Manu Brazo, kendisini neslinin çok yönlü genç müzisyenlerinden biri olarak kanıtlamış genç bir İspanyol saksafoncudur. Sahnedeki rahatlığı, benzersiz sesi ve sahip olduğu virtüözlüğünün yanı sıra izleyicisiyle yakın ve samimi bir ilişki kurma yeteneğine sahip olmasıyla tüm dinleyicilerinin beğenisini kazanmıştır.

Başarılı saksafoncu sahnede sergilediği muhteşem performanslarını kendinden ya da bestecilerin hayatlarından anekdotlarla süslemeyi gelenek haline getirmiştir.

Son birkaç yıldır Manu, Leeds Uluslararası Konser Sezonu, Tetbury Müzik Festivali, Newbury Bahar Festivali, Girit’teki Ege Sanat Festivali ve Norveç’teki Risor Kammermussikkfest gibi İngiliz ve uluslararası müzik festivallerine davet edilen düzenli bir resitalist olmuştur.

Genç yıldız ayrıca İngiltere ve Avrupa’da verdiği solo performans konserlerinin yanı sıra Londra Şehir Orkestrası, RCM Filarmoni, Orquesta Betica de Camara ve Orquesta Filarmonia ile de solist birlikte sahneye çıkmıştır. 2018’de Britten-Pears Genç Sanatçı Programı’na katılmak üzere seçilen genç sanatçı burada Marin Alsop yönetimindeki Snape Maltings Proms’ta sahneye çıkarak büyük beğeni toplayan bir performans sergiledi.

Manu ayrıca BBC Radio 3 yayınlanan “In Tune” programının düzenli konuk sanatçısı haline geldi.

Geçen yaz Manu, piyanist Bryan Evans MBE birlikte Sir Cliff Richard’a 12.000 kişinin canlı izlediği “Greenwich Music Time Festival”da eşlik etmesi için “Live Nation” organizatörleri tarafından bir davet aldı ve binlerce kişi önünde muhteşem bir performans sergiledi.

Mart ayında tüm dünyayı saran pandemi sanatçının İtalya’da gerçekleştireceği tüm konserlerinin, ustalık sınıflarının ve ilk CD kaydının iptal edilmesine sebep oldu. Vazgeçmemeye kararlı olan Manu farklı bir yol izleyerek kendi kayıt stüdyosunu kurdu. Ve profesyonel standartlarda nasıl kayıt ve kurgulama yapacağını öğrendi ve Haziran 2020’de piyasaya sürülen ilk albümü “Solo Dialogue”u kaydetti.

Başarılı sanatçının amacı tüm dünya kapandığında Manu yaşadığı farklı duyguları ifade etmek ve hâlâ umut ve iyimserlik olduğunu göstermek için bu kaydı yaptığını dile getirmekte.
“Solo Dialogue”a ait kayıt ve videolar, tüm sosyal medya sitelerinde viral olmuş, BBC Radio 3 In Tune ve Classic FM tarafından desteklenmiştir.

İspanya’nın Sevilla kentinde doğan Manu Brazo, 9 yaşında saksafon çalmaya başladı. Tem eğitimini Seville’de tamamladıktan sonra kazandığı burs ile Royal College of Music’te okumaya kabul edildi. RCM’deki eğitimini Performans Yüksek Lisans ve Sanatçı Diplomasını Üstünlük derecesiyle tamamlayarak mezun oldu. Kısa sürede çok sayıda ödül kazanan genç saksafoncu Manu Brazo şu an Londra’da yaşamaktadır.

Video Galeri